KADRA

 
ANDRZEJ JANKA


motto: „chodzi o to by ciału nadać szlachetny ruch” 😉 

Szef Szkoły Wspinania DIRETA, instruktor sportu – wspinaczka sportowa, leg. instruktorska nr 3918/PAS/2010. Instruktor r.r. wspinaczki skalnej (AWF Poznań, leg. instruktorska nr 10560/2007). Wiceprezes Klubu Sportów Górskich „Direta” w Gnieźnie, w latach 2000 – 2013 prezes Direty, w latach 2013 – 2016 wiceprezes Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu, Wspina się od prawie 30 lat, latem i zimą, m.in. w Tatrach, Alpach, Andach (Ameryka Południowa), Kaukazie, Górach Atlas (Maroko) i Elburs (Iran). Wspinał się w skałach prawie całej Europy – w Polsce, Czechach, Austrii, Francji, Słowenii, Chorwacji, Włoszech i Hiszpanii. Organizuje zawody sportowe, imprezy na orientację, „outdoor” i „team-building”. Posiada dwudziestokilkuletnie doświadczenie w pracach na wysokościach. Szkoli pracowników wysokościowych. Posiada uprawnienia do kontroli sprzętu chroniącego przed upadkiem (SOI). Ma na koncie ponad 500 przeszkolonych kursantów, WSZYSCY ŻYJĄ!!!

Od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w w pracy treningowej z dziećmi i młodzieżą oraz z dorosłymi, a także z młodzieżą trudną (dwadzieścia lat pracy wychowawczej w zakładzie poprawczym); gdzie się pojawi tam buduje ścianki wspinaczkowe (Poznań, Gniezno, Witkowo, Kłecko), zabiera młodzież w skały i zaraża pasją do sportów górskich.

Posiadacz w domu trzech perpetuum mobile: Zoji, Hani i Jagody.

Hobby: muzyka (gra na gitarze i śpiewa w zespole Zagrali i Poszli).

Kontakt: http://direta.com.pl   email szkolawspinaniadireta@gmail.com      tel. 693148200

JAGODA ADAMCZYKInstruktorka sportu – wspinaczka sportowa nr leg. 3913/PAS/2010. Instruktorka r.r. wspinaczki skalnej (AWF Poznań, nr leg. 10175/2007). Instruktor wspinaczki sportowej PZA oraz Trener Wspinaczki Sportowej II klasy. Wspina się od 1997 roku. Do tej pory odwiedziła wielokrotnie skalne ogródki Polski, Włoch, Hiszpanii, Francji i Grecji oraz dwukrotnie góry w Chinach. W górach najchętniej wspina się w Tatrach, Alpach, Dolomitach. Szkoli dla Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu, prowadzi sekcje sportowe, organizuje zawody i obozy. Jest założycielką Jagodowej Szkoły Wspinania. Obecnie Jagoda jest Prezesem Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu.

Góry i skały to jej środowisko naturalne – większość swojego dorosłego życia poświęciła pracy społecznej na  rzecz społeczności wspinaczkowej . A na co dzień matka szalonych bliźniaczek Hani i Zoji, które jeszcze nie umiały chodzić a już się wspinały. I najtrudniejsze wyzwanie: żona Andrzeja….

Kontakt: www.jagodowa.pl 

MAGDA SMOLAREK

Trener Direty i operator ścianek wspinaczkowych. Wspinacz i logopeda w jednym. Chociaż wspinaczką interesuje się od 4 lat to z dziećmi w żłobku i przedszkolu pracuje od prawie 10 (absolwentka Pedagogiki na UAM i Logopedii na UMK), więc niejeden bunt przedszkolaka ma już za sobą. Magda wspinała się na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, w Sokolikach oraz w Alpach (rejon Ecrins). Na swoich zajęciach wspinaczkowych stawia na poprawienie koordynacji ruchowej dziecka i rozwinięcie świadomość swojego ciała, ale przede wszystkim na świetną zabawę. Podczas zajęć z Magdą Wasze dzieci po raz pierwszy będą miały możliwość:

  • oswojenia się ze ścianą wspinaczkową,
  • poznania z bliska tych „kolorowych kamieni”,
  • spróbowania swoich sił podczas wspinaczki,
  • spędzenia wspaniale czasu w grupie rówieśniczej,
  • nauczenia się, że ćwiczenia fizyczne są równie ważne jak rozciąganie i zrelaksowanie się po nich (ćwiczenia z zakresu jogi i muzykoterapii).
  • Dzieci na takich zajęciach będą mogły też liczyć na zadania dopasowane do ich wieku, indywidualnych potrzeb i możliwości.

Kontakt: szkolawspinaniadireta@gmail.com

RAFAŁ PUROL

Instruktor sportu – wspinaczka sportowa (Polska Akademia Sportu, Centrum Wspinania Vertigo, 2019). Wspina się od ponad 20 lat,  m.in. w Tatrach, Alpach, w skałach w Polsce, Czechach, Austrii, Francji  i Hiszpanii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracach na wysokościach. 

Praca zawodowa: szkolenia i usługi BHP oraz PPOŻ. Szkolenia online. HACCP, IFS, BRC. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Szkolenia i usługi z zakresu systemów zarządzania ISO9001, ISO14001, ISO45001. Rafał posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą jako instruktor harcerski, świetny kontakt i wysoki profesjonalizm w pracy szkoleniowej. 

Hobby: muzyka (gra na gitarze i śpiewa w zespole Nieporozumienie.

Kontakt: szkolawspinaniadireta@gmail.com

JUSTYNA MICHALAK

Trener Direty, operator ścianek wspinaczkowych, od kilku lat „zainfekowana” pasją wspinania, wspinała się w skałach Jury Krakowsko – Częstochowskiej i Rudaw Janowickich oraz w górach Paklenickiego Parku Narodowego (Chorwacja), wykonywany zawód masażysty pozwala wykorzystywać umiejętności zawodowe w sportach wspinaczkowych.

Kontakt: szkolawspinaniadireta@gmail.com